استاندارد و روش آزمون عسل

۰
42

عسل یک محصول غذایی مفید و یک اکسیر پرارزش است و بواسطه ی ویژگی های شفابخش خود به عنوان دارو و درمان بیشتر بیماری ها کاربرد دارد .

عسل ترکیبی مملو از قندهاست و دو ترکیب مهم و فراوان در عسل گلوکز و فروکتوز است ، آب سومین ترکیب فراوان موجود در عسل است . علاوه بر قندها مواد دیگری چون مواد معدنی ، ویتامینها ( C,B6,B2,B1 ) ، پروتئین ها ( یا همان آنزیم های اصلی مثل پرولین ) ، رنگدانه ها ، اسیدها و روغن های ضروری را دارد . ترکیبات عسل تشکیل دهنده بوی خوش و مزه آن هستند که مربوط به گونه گیاهان است .

یکی از مسائلی که اخیرا در مورد عسل بحث برانگیز شده است وجود انتی بیوتیک در ان می باشد تعداد زیادی عوامل باکتریایی که باعث بیماری در زنبور عسل می شوند وجود دارد که برای کنترل این بیماری ها از انتی بیوتیک های مختلفی استفاده می شود .تقریبا نیمه عمر تمام انتی بیوتیک ها بالاست و این عامل اثرات مضری بر روی مصرف کننده خواهد داشت و در ازمایشگاه های مربوطه با روش های مختلف وجود انتی بیوتیک در عسل بررسی می شود .

موضوع دیگری که اخیرا در مورد عسل مطرح شده است وجود سموم و افت کش ها در عسل می باشد

آفت کش های ارگانوکلره از جمله ترکیبات شیمیایی هستند که برای کنترل و دفع افات و بیماریهای گیاهی به طور گسترده درجهان مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود این ترکیبات به دلیل سمیت بالا و پایداری شیمیایی و زیستی و همچنین تمایل به انباشته شدن در بدن موجود زنده از جمله الاینده های مهم و خطرناک زیست محیطی محسوب می شوند از این رو توسعه روش های سریع و قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست برای اندازه گیری باقیمانده افت کش ها در نمونه های مختلف مواد غذایی خصوصا عسل که یک ماده غذایی پر ارزش هست امری ضروری می باشد. نقش فناوری نانو در این حوزه رو به پررنگ شدن است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را ثبت کنید

عضویت
اطلاع از
guest
امتیاز شما
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.