درمان کولیت

۰
42

کولیت

کولیت به بیماری ای گفته می شود که روده بزرگ دچار التهاب و زخم شده باشد. درد شکم، تغییر در نحوه اجابت مزاج، اسهال، نفخ شکم و یبوست از علایم اولیه بیماری کولیت یا روده تحریک پذیر است. در صورتی که تعداد بیشماری از افراد تصور می کنند این علایم، نشانه کولیت عصبی است. در کولیت عصبی شاهد بروز التهاب  در روده بزرگ هستیم.

درمان کولیت روده

بهتر است درمان کولیت روده به روش سنتی انجام گیرد. درمان سنتی کولیت کمی زمان بر است ولی اگر در مصرف دارو ها استمرار داشته باشید، مطمئنا جواب خواهید گرفت.

از داروهایی که درمان سنتی پیشنهاد می کند استفاده از بره موم است. از ویژگی های درمانی بره موم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کاهش التهاب روده
  • تقویت گلبول های سفید

بره موم التهاب روده را کاهش می دهد و از پیشرفت کولیت جلوگیری می کند. همچنین بره موم گلبول های سفید را تقویت کرده و روند فعالیت گلبول های سفید را اصلاح می کند.

بره موم به این علت که از طبیعت تهیه می شود عوارض داروهای شیمیایی را ندارد و هیچ آسیبی به قسمت های دیگر بدن وارد نخواهد کرد.

قابل ذکر است که بره موم نباید خام مصرف شود و حل کردن آن در آب جوش نیز توصیه نمی شود؛ بره موم باید حتما فرآوری شود.

بره موم باعث کاهش التهاب روده می شود و به این دلیل که کاملا گیاهی است به قسمت های دیگر بدن آسیبی وارد نخواهد شد.

بره موم به عنوان یک ماده گیاهی که خواص ضد التهابی آن مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است، ماده ای مناسب برای درمان کولیت به شمار می رود.

[av_productgrid categories=’94’ columns=’1′ items=’1′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” offset=’0′ sort=’0′ paginate=’no’]

مطالب پیشنهادی

دیدگاه خود را ثبت کنید

عضویت
اطلاع از
guest
امتیاز شما
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.